

| Parameter | Value |
|---|---|
| Tolerance | 0.003 % |
| ESR (Equivalent Series Resistance) | 60 Ω |
| Height - Seated (Max) | 1.8 mm |
| Length | 8 mm |
| Width | 4.4958 mm |
| Termination | SMD/SMT |
| Max Operating Temperature | 85 °C |
| Min Operating Temperature | -40 °C |
| Number of Pins | 2 |
| Composition(Kit Type) | Ceramic |
| Height | 1.6002 mm |
| Packaging | Reel |
| Depth | 4.5 mm |
| Lead Free | Lead Free |
| Radiation Hardening | No |
| RoHS | Compliant |
| Frequency | 11.0592 MHz |
| Frequency Stability | 30 ppm |
| Frequency Tolerance | 0.003 % |
| Load Capacitance | 18 pF |
| Lifecycle Status | Production (Last Updated: 1 year ago) |
| Operating Mode | Fundamental |
Stock: 445
Distributors
pcbx
Unit Price$0.70118
Ext.Price$0.70118
| Qty | Unit Price | Ext.Price |
|---|---|---|
| 1 | $0.70118 | $0.70118 |
| 10 | $0.66854 | $6.68540 |
| 25 | $0.65735 | $16.43375 |
| 50 | $0.64635 | $32.31750 |
| 100 | $0.63554 | $63.55400 |
| 300 | $0.63097 | $189.29100 |
| 500 | $0.62643 | $313.21500 |
| 1000 | $0.62235 | $622.35000 |
